11 Ekim 2009 Pazar

Sevdiğim Yerler:Güney Amerika


Latin kültürünün,ritmlerinin ve danslarının beşiği Güney Amerika'da futbol adına bereketli bir haftasonu geçti ki yazasım geldi.Zaten oralarla ilgili ne olsa yazayım istiyorum.İstiyorum ki her yazdığım kelime Arjantin olsun Brezilya olsun Venezuela olsun..

TANRININ ELİNİ BEKLERKEN:
Arjantin teknik direktörü Maradona'nın umutları gerçeğe dönüştü:Tanrı kendini 10 yıldır milli takıma alınmayan "Arjantin'in Ceyhun Eriş'i" Martin Palermo'nun sol ayağı şeklinde gösterdi.Maradona'da son dakikada yırttı ve sevincini "zapo uçuşu" ile yüz üstü uçarak gösterdi.Arjantin'in şansı devam ediyor ama olur da Dünya Kupası'na gidemezlerse,tanrının eline sahip olmasına rağmen Maradona'yı uçururlar orası kesin!
Diğer yandan tanrıdan yardım bekleyen bir başka ekip;Türkiye,Bosna'nın Estonya'yı 2-0 geçmesiyle dünya kupası şansını tamamen yitirdi.Demek ki Türkiye mucize kotasını Euro 2008'de ziyadesiyle doldurmuş.

BOLİVYA'DA RAKIM ÇARPIYOR:
Arjantin'in 6lık yapan Bolivya,Dünya Kupası'na katılmayı garantilemiş olan Brezilya'yı da 2-1 ile geçti.Buna rağmen grupta sondan ikinci sırada bulunuyor ve aldıkları 4 galibiyetin 4ünü de evlerinde almış durumdalar.Eğer bir gün Dünya Kupası Bolivya'da yaparlarsa kupayı kazanabilirler,şaşırmayalım.

Güney Amerika'dan haberler bu kadar,gönül isterdi ki canlı olarak oradan bildiriyor olayım,maçlardan sonra coşkulu kalabalığa katılayım.iyi akşamlar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder